Zestawy prysznicowe podtynkowe i spółka, czyli sprytne rozwiązania do małych łazienek

Urządzenie funkcjonalnej i modnej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy nie mamy do dyspozycji przestronnego pomieszczenia, a jedynie ciasną łazienkę. Czy ograniczenia przestrzenne muszą oznaczać rezygnację z komfortu i estetyki? Niekoniecznie! Zestawy prysznicowe podtynkowe i inne rozwiązania architektoniczne pomogą Ci stworzyć zachwycające wnętrze. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak ciekawie zaaranżować niewielką łazienkę.

Zestawy prysznicowe podtynkowe zamiast wanny

Właściciele mieszkań z małymi łazienkami powinni zrezygnować z zajmującej dużo cennego miejsca wanny na rzecz prysznica. Wbrew pozorom, wymiana wanny na designerską kabinę wcale nie musi wiązać się z mniejszym komfortem podczas wykonywania wieczornej czy porannej toalety. Wręcz przeciwnie – innowacyjne prysznice czołowych marek wyposażone są w deszczownice, dysze do hydromasażu, systemy audio i funkcje sauny, dzięki którym wizyta pod prysznicem staje się kojącą sesją relaksacyjną. Kompozycja nabierze lekkości, kiedy zastąpisz tradycyjną, niemodną już kabinę z brodzikiem lekką,, szklaną zabudową z odpływem podłogowym. W małej łazience szczególnie dobrze sprawdzają się natryski pozbawione brodzika i zestawy prysznicowe podtynkowe. W tego typu zestawach wszystkie elementy instalacyjne schowane są za okładziną ścienną, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, świetnie się prezentują i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Łazienka w wersji glamour

Małe pomieszczenia powinny być urządzone w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Łazienki nie wyłamują się z tej reguły. Podczas wybierania mebli unikaj modeli z ciemnymi, matowymi frontami. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się pozbawione zbędnych ozdobników zabudowy o białej, błyszczącej powierzchni. Na jednej ze ścian małej łazienki obowiązkowo powinno znaleźć się duże, pozbawione ramy lustro. Na podłodze celująco zdadzą egzamin wielkoformatowe kafle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *