Rozwiązania do małej łazienki w bloku

Większość osób mieszkających w blokach, szczególnie tych wznoszonych według standardów obowiązujących w budownictwie kilkadziesiąt lat temu, musi zadowalać się ciasną, często nieustawną łazienką. Czy ograniczenia przestrzenne muszą być równoznaczne z brakiem komfortu? Niekoniecznie! Jak urządzić małą łazienkę? Jaki zestaw prysznicowy wybrać? Sprawdź nasze rady!

Odpowiedni zestaw prysznicowy

Właściciele mieszkań z małymi łazienkami powinni zrezygnować z masywnych, dużych wanien zajmujących wiele cennego miejsca i przytłaczających kompozycję. Optymalnym rozwiązaniem okazują się być nowoczesne, przezroczyste kabiny typu walk-in. Delikatna, pozbawiona brodzika kabina doda kompozycji łazienkowej designerskiego rysu. Na ścianie zamontuj zestaw prysznicowy o podtynkowej konstrukcji. W tego typu kompletach widoczne dla oczu są jedynie natryski oraz elementy pozwalające nimi sterować, a cała instalacja ukryta jest za płytkami ściennymi. W kolekcjach czołowych producentów nie brakuje eleganckich zestawów wyposażonych nie tylko w standardową baterię, ale również regulowane deszczownice i dysze do hydromasażu.

Graj kolorem!

Podczas wybierania mebli, unikaj masywnych, dekoracyjnych kompletów wykończonych matową powłoką. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się minimalistyczne, lekkie modele z błyszczącą, odbijającą światło folią lub laminatem. Obawiasz się, że jasna łazienka z śnieżnobiałymi meblami i błyszczącą, srebrną armaturą będzie prezentować się zbyt chłodno? Drewniana podłoga, zielone akcenty lub płytki imitujące naturalny surowiec subtelnie ocieplą aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *